Политики и выборы, Голосуйте свободно, Участвуйте в демократии, Голосуйте за перемены, Онлайн референдум
Pope Benedict XVI

Papež Benedict XVI. při mši v Angole odsoudil kouzelnictví

Pope Benedict XVI 35%

Papež Benedikt XVI. v sobotu sloužil mši v angolském hlavním městě Luandě. Během ní apeloval na obyvatele této převážně katolické země, aby pomohli získat pro křesťanství ty, kdo věří v čarodějnictví a kdo se cítí být ohroženi duchy a magií. Během návštěvy Angoly, která uzavírá papežovu první cestu do Afriky, Benedikt XVI. navázal na více než 500 let existence římskokatolické církve v této africké zemi, když prohlásil, že křesťanství bylo mostem mezi místními obyvateli a portugalskými osadníky. 

"V současné Angole by katolíci měli nabídnout Kristovo poselství mnohým, kteří žijí ve strachu z duchů, ze zlých mocí, jimiž se cítí ohroženi, zmateni a kteří se dokonce dostávají do fáze, kdy odsuzují děti ulice a nejstarší lidi, protože -jak říkají- jsou to čarodějové," řekl Benedict XVI.

V Africe dokonce i někteří praktikující katolíci, kteří chodí do kostela, zároveň věří tradičnímu animismu (víra v existenci nesmrtelné duše) a radí se s šamany a hadači, které církev odsuzuje. Osoby obviněné z čarodějnictví či z toho, že je posedl "zlý duch", občas ze strachu zabije dav. Papež katolíkům radil, aby "žili v míru" s animisty a dalšími nevěřícími a "vnukli jim, že bez Krista není život úplný". Vyzval Angolany, aby se stali "novými misionáři" a přivedli ke Kristu ty, kdo věří v kouzelnictví. Ze 16 milionů Angolanů je 80 procent křesťanů, z toho zhruba 65 % katolíků.

Benedikt XVI. sloužil mši v luandském kostele Sv. Pavla, před nímž ho uvítal ohromný dav lidí. Děti ječely nadšením a zvedaly mobilní telefony, aby si jednaosmdesátiletého papeže vyfotily. Lidé zpívali a pohupovali se do rytmu bubínků vyklepávajících rytmus chvalozpěvů a řada žen si kolem pasu uvázala pruh . átky potištěný podobenkou papeže.

 

Luanda

sobota 21. března 2009, 13:42

FOTO: Alessandro Bianchi

source

23.3.09


taktek -
Пометитьno spam

ElectionsMeter не несёт ответственности за содержание аргументов. Обращайтесь пожалуйста к изображаемому пользователю или автору аргумента. Каждый аргумент и каждый текст опубликованный на ElectionsMeter должен включать оригинальное имя автора со ссылкой на первоисточник. Пользователи обязаны иметь ввиду уведомления о нарушении авторских прав. Пожалуйста, прочитайте внимательно правила пользования сайтом.

Назад на опрос: > religion > Политики > Pope Benedict XVI
 
load menu