Политики и выборы, Голосуйте свободно, Участвуйте в демократии, Голосуйте за перемены, Онлайн референдум
Tēvzemei un Brīvībai/LNNK

VL - TB/LNNK rosina ļaut Valsts prezidentu vēlēt tautai

Tēvzemei un Brīvībai/LNNK 43%

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK sagatavojusi grozījumus Satversmē un vairākus likumprojektus, rosinot ļaut Valsts prezidentu vēlēt tautai.

 

VL - TB/LNNK vēlas, lai Satversmes 35. pantā tiktu ierakstīts, ka Valsts prezidents ir valsts galva. Valsts prezidents kalpo tautas labumam, ir nacionālās vienotības, valstiskās neatkarības, demokrātijas un tiesiskuma balsts.

 

Valsts prezidentu ievēl tauta uz pieciem gadiem vispārīgās, brīvās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās. Vēlēšanu kārtību nosaka īpašs likums.

 

Tiesības izvirzīt Valsts prezidenta amata kandidātu, pēc VL-TB/LNNK domām, ir jādod 10 000 balsstiesīgu vēlētāju vai vismaz desmit Saeimas deputātiem.

 

Kandidāts, par kuru nobalsojusi vairāk nekā puse balsotāju, uzskatāms par ievēlētu Valsts prezidenta amatā. Ja pirmajā balsošanas kārtā neviens no kandidātiem nesaņem šādu vairākumu, rīkojama otra vēlēšanu kārta, kurā piedalās divi kandidāti, kas pirmajā kārtā saņēmuši visvairāk balsu. Kandidāts, kurš otrajā balsošanas kārtā saņēmis visvairāk balsu, uzskatāms par ievēlētu Valsts prezidenta amatā.

&nbs. ;

 

Lasīt vairāk: TVNET (2011. g. 7. jūnijā)


martina -
Пометитьno spam

ElectionsMeter не несёт ответственности за содержание аргументов. Обращайтесь пожалуйста к изображаемому пользователю или автору аргумента. Каждый аргумент и каждый текст опубликованный на ElectionsMeter должен включать оригинальное имя автора со ссылкой на первоисточник. Пользователи обязаны иметь ввиду уведомления о нарушении авторских прав. Пожалуйста, прочитайте внимательно правила пользования сайтом.

Назад на опрос: > Latvia > Партии > Tēvzemei un Brīvībai/LNNK
 
load menu