Политики и выборы, Голосуйте свободно, Участвуйте в демократии, Голосуйте за перемены, Онлайн референдум
left right

Деталь Газова війна з Газпромом - пiдтримка

> Ukraine > События > Вiйна Україна - Газпром
Газова війна з Газпромом - пiдтримка Газова війна з Газпромом - пiдтримка
Газова війна з Газпромом - пiдтримка
Україна повинна погасити борг в Газпрому і намагатися якомога швидше придбати енергетичну незалежність.
email

ОПИСАНИЕ КАНДИДАТА: 

Газова війна з Газпромом - пiдтримка

UKR:

 

Приватні інвестиції в газовидобуток - шлях до енергетичної незалежності України

 

Останнім часом на різних рівнях влади в Україні ведуться активні розмови про необхідність придбання нашою країною енергетичної незалежності. Перш за все, це стосується зменшення нашої залежності від зовнішніх постачальників природного газу. Тому членів Асоціації «Газові трейдери України», як представників незалежного бізнесу в газовій галузі нашої країни, не можуть не хвилювати нові «газові» виклики, які сьогодні постають перед українським урядом, а також процеси, що відбуваються на світовому ринку газу. Так, вже відомо, що росіянами прийнято рішення за три роки ввести єдину політику розрахунку цін на газ для країн СНД на підставі його ринкової вартості. Базою стане ціна газу на кордоні Німеччини (близько $ 250 за тисячу кубометрів плюс транспортні витрати) та Польщі за винятком транспортних витрат.

 

В України в цій ситуації є домовленість про ціну газу на найближчі три роки, а значить, існують і можливості для маневру в цей період. І цими можливостями слід розумно скористатися. Саме тому сьогодні так актуально звучать заяви високих державних чиновників України про необхідність залучення іноземних інвесторів в українську газовидобуток. Зокрема, про наміри України до 2011 року вкласти близько 1 млрд. доларів в освоєння шельфу Чорного моря. При цьому проектом програми з освоєння шельфу враховується три напрями роботи: розробка мілководного шельфу державними акціонерними компаніями, перш за все силами ВАТ «Черномор? Нафтогаз», спільна розробка видобутку вуглеводнів з російськими компаніями і спільна діяльність на глибоководному шельфі за договорами про спільну діяльність з іншими іноземними компаніями. Зокрема, мова йде про Vanco International ltd (Швейцарія), дочірньої Vanco Energy Company (США), яка вже оголошена переможцем конкурсу на розробку Прикерченської ділянки.

 

Звичайно ж, незалежні газові трейдери України підтримують цей проект уряду, в результаті якого вже через п'ять років можна буде очікувати від 7 до 15 млрд кубометрів приросту видобутку українського газу. По-перше, поява додаткових обсягів ресурсу власного видобутку є основним стимулом для розвитку конкуренції на внутрішньому ринку України. По-друге, збільшення обсягів внутрішнього видобутку природного газу може істотно знизити ризики залежності нашої країни від зовнішніх поставок блакитного палива.

 

Разом з тим, газотрейдери України зацікавлені й у наступних кроки українського уряду, спрямованих на розвиток не тільки іноземного інвестування. Послідовним і логічним продовженням в цьому напрямку може стати державна підтримка вітчизняного інвестора, який хоче і може вкладати кошти в розвиток української газовидобування. Адже якщо мова йде про іноземному капіталі, то, перш за все, необхідно ретельно продумати гармонійну форму співпраці і застрахувати себе від можливих ризиків. Інвестиційний бізнес розраховується на роки вперед, на інвесторів може надавати різні фактори, в тому числі й політична обстановка в країні. Мабуть, не випадково проект угоди про розподіл продукції, видобутої з Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря з Vanco International Ltd усе ще знаходиться в стадії розробки. У випадку з українським інвестором можливих ризиків може бути значно менше. Крім цього, будь-яка країна, при зростанні світових цін на нафту і газ, починає збільшувати власний видобуток своїми силами. Таким чином, вона чи заощаджує на імпорті іноземних енергоносіїв, або збільшує прибутку від експорту власного палива. Але в Україні все навпаки: протягом першого півріччя 2005 року, коли зростання світової ціни на російський газ склав майже 20% і коли Росія вже почала говорити про лібералізацію газових цін, приріст видобутку українського газу значно сповільнився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. І це при тому, що згідно з офіційними даними, прогнозовані запаси газу в Україні становлять близько 5 трлн кубометрів. Цього газу Україні вистачило б на 70 років. Розвіданими з них є лише 1,2 трлн кубометрів, з яких у розробці державними компаніями знаходиться лише 70%.

 

Разом з тим, питання про те, чи можливо за допомогою внутрішнього видобутку забезпечити енергетичну незалежність України, не можна вважати абсолютно утопічним. Це цілком реалістичні мета, оскільки в Україні є всі передумови для її досягнення. Тільки перш за все, потрібно зрозуміти, що для держави набагато ефективніше не чинити вплив на ринок, а мати на ньому свого потужного гравця. Таким гравцем ми бачимо представників незалежного бізнесу.

 

Хочемо зазначити, що згідно з розрахунками фахівців, для досягнення в 2010 році запланованого показника внутрішнього видобутку газу в розмірі 21,5 млрд. кубометрів газу необхідно протягом 2005-2010 років щорічно здійснювати капітальні вкладення у видобуток в розмірі 2,1-2,3 млрд . Гривень. При нинішньому фінансовому стані НАК «Нафтогаз України» подібні витрати можуть здаватися нереальними. Крім цього, ситуація ускладнюється ще й тим, що дуже важко залучити інвестиції в державну компанію, яка має борги. Таким чином, ресурси, якими багата наша земля, не використовуються в повній мірі на благо народу і держави.

 

Вихід здається природнім: якщо держава не бажає розпорошувати сили на розробку малих і середніх родовищ, то воно може віддати цей напрямок у приватні руки. Незалежні добувачів за власні кошти пробурят свердловини, встановлять необхідне устаткування і почнуть видобувати газ, поставляючи його країні. Але не все так просто. Чому ж в Україні вітчизняної газодобичей при значних запаси вуглеводнів не займаються приватні добувачів і вона знаходиться в такому кризовому стані?

 

Перше перешкоду виникає ще під час аукціону, на якому реалізуються ліцензії на розробку родовищ. Стартова ціна відразу встановлюється така, що підприємець, заплативши її, ніколи не зможе покрити свої витрати. Потрібно встановити низьку стартову ціну, а в ході аукціону буде визначена її остаточна, ринкова ціна. По-друге потрібно надавати пільги для родовищ, що розташовані у важкодоступних місцевостях і там, де газ знаходиться на значних глибинах. Третьою проблемою є надзвичайно важкі умови землевідведення. Мало купити ліцензію на розробку родовища, потрібно отримати багато дозволів на його облаштування, починаючи від сільської ради і закінчуючи районним та обласною радою. Тяганина може тривати роками ...

 

Таким чином, підбиваючи підсумки все вищесказане, ми переконані, що держава в сфері газовидобування має виконувати лише регулюючу функцію і єдиною її головним болем має стати забезпечення країни необхідними обсягами газу. Держава повинна створювати привабливі умови для газовидобування, маючи на меті єдине: щоб приватний капітал більше вкладав в розвідку та видобуток, щоб обсяги внутрішнього видобутку зростали швидкими темпами, а наша залежність від Росії та середньоазіатських країн зменшувалися. Як тільки держава змінить своє ставлення до галузі і чітко розставить пріоритети, приватний капітал зробить свою справу, і через кілька років Україна зможе наполовину, а може і більше забезпечувати себе власним газом.

 

Джерело: http://www.gasua.com/ru/72.html

 

 

Газпром может снизить цены для Украины

 

Стали відомі подробиці україно-російських газових переговорів. За інформацією джерел газети "Дело", "Газпром" вимагає від українського уряду збільшити в наступному році обсяг прямих поставок блакитного палива промисловим підприємствам України. Для цих цілей на початку цього року російський газовий монополіст створив дочірнє підприємство "Газпром збут Україна". Нібито мова йде про дозвіл продати в наступному році на українському ринку 10 мільярдів кубів газу. У цьому році квота "Газпром збуту" становила 7,5 мільярда кубометрів.

За словами радника президента з енергетичних питань Богдана Соколовського, ціна на газ для нашої країни багато в чому буде залежати від готовності української сторони піти назустріч "Газпрому" саме в цьому питанні.

 

Джерела в "Нафтогазі" підтверджують, що в даний час між урядами обох країн ведуться переговори про збільшення обсягів прямих поставок газу "Газпромом" до 10 мільярдів кубометрів. З огляду на те, що обсяги споживання Україною імпортного газу складають близько 50 мільярдів кубометрів в рік, не складно порахувати, що "Газпром" хоче роздобути 20% українського ринку. Причому мова йде про найбільш платоспроможних покупців - великої промисловості.

Керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін вважає, що в ситуації, що склалася, "Газпром" може піднімати питання про створення ще однієї компанії-імпортера російського газу.

 

"У ході переговорів НАК" Нафтогаз "постійно скаржиться на проблеми з купівлею валюти, боргами теплокомуненерго та промислових підприємств, - говорить Бородін. - У ситуації, коли" Нафтогаз "не справляється зі своїми обов'язками," Газпром "може вимагати надання права забезпечувати реалізацію всього імпортованого газу ".

Разом з тим в уряді заявляють, що з огляду на падіння виробництва збільшення обсягів поставок є передчасним. "Нинішня частка" Газпром збуту "в ситуації падіння виробництва і без того дозволить компанії значно збільшити кількість контрактів з українськими компаніями", - визнає радник прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з енергетичних питань Олекса Гудима.

В даний час "Газпром збут" напряму поставляє газ 32 великим промисловим підприємствам України. В їх числі Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча, компанія "Євроцемент груп", а також хімпредпріятія бізнесмена Дмитра Фірташа. Середній обсяг місячних поставок становить близько 600 мільйонів кубометрів на місяць.

 

Як запевняють нинішні клієнти "Газпром збуту", вони готові співпрацювати з компанією і в 2009 році. "Поки це питання не піднімався з-за і без того складної ситуації в металургійній галузі, - говорить прес-секретар ММК ім. Ілліча Сергій Магера. - Все залежить від вартості, яка буде запропонована".

Нагадаємо, 25 листопада НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" домовилися про погашення до 1 грудня 2008 року заборгованості за газ, поставлений в Україну у вересні, і частини боргу за жовтень.

За оцінкою російської сторони, що заборгованість "Нафтогазу" за газ, поставлений у вересні, жовтні та листопаді 2008 року, з урахуванням пені та штрафів, складає 2,4 млрд доларів.

2 грудня "Нафтогаз України" попросив "Газпром" про відстрочення за розрахунками з газовим боргом за вересень і частково за жовтень.

Російські експерти лякають 300 дол за 1 тис кубометрів. Українські мріють про 200


На думку Костянтина Бородіна, визначити ринкову ціну газу для України на 2009 рік неможливо. За його словами, за умови формульного підходу, який застосовується для країн Європи, об'єктивна ціна для України в першому кварталі 2009 року становила б 300-320 дол за 1 тис кубометрів, тоді як з третього кварталу вона опустилася б до рівня 190 дол за 1 тис кубометрів, передає "Інтерфакс-Україна".

"Це пов'язано з тим, що по багатьох європейських контрактах" Газпрому "відбувається щоквартальний перегляд ціни. У практиці наших взаємин із закупівлі газу у нас тільки один раз був перегляд цін протягом року, а так завжди подпісивалась ціна на весь рік", - нагадав він.

"Сказати, яка буде середня об'єктивна ринкова ціна по році, зараз не може ні" Газпром ", ні Туркменістан, ні тим більше Україна, з-за того, що незрозуміло, як буде вести себе далі ціна на нафту", - підсумував він.

При досягненні сторонами компромісу, зокрема оплати українською стороною більшої частини боргів та надання "Газпрому" ряду преференцій, ціна на газ для України може скласти близько 240-250 дол за 1 тис кубометрів, вважає директор Міжнародного інституту політичної експертизи (Росія) Євген Мінченко.

"Якщо ж з української сторони не буде виконуватися меморандум, то, відповідно, російська сторона зніме з себе зобов'язання з приводу поетапного, протягом трьох років, переходу на ринкові ціни. В такому випадку ціна може бути вище 300 дол за 1 тис кубометрів", - Підкреслив він.

Провідний експерт енергетичних програм Центру ім. Разумкова Володимир Омельченко висловив думку, що ціна імпортного газу для України в 2009 році не повинна перевищувати 200 дол за тис куб м. Про це він сказав вчора на прес-конференції на тему: "Чому за умови світового падіння ціни на нафту в Україні спостерігається галопірующая інфляція? ", передає УНІАН.

За його словами, на динаміку цін на газ, крім зниження світового попиту, також впливає і зниження цін на нафту. При цьому такий ефект виявляється з запізненням 6-9 місяців.

Президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук, в свою чергу, припускає, що Росія може піти на безпідставне підвищення ціни газу для України на 2009 рік.

 

"Не виключаю, що Росія може піти на безпідставне підвищення ціни на газ для України, як штраф за невиконання контрактів, підписаних раніше. При цьому такий крок може знайти порозуміння на заході (в Європі - прим. Ред.)", - Відзначив Тодійчук.

Нагадаємо, що 12 жовтня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко висловила думку, що природний газ для України подорожчає у відповідності з домовленістю між прем'єрами України і Росії про поступовий перехід в протягом трьох років на ринкове ціноутворення.

"У наступному році певна частина підвищення ціни обов'язково буде", - сказала глава уряду. У той же час вона не уточнила, яким конкретно воно може бути.

Відзначимо, що ціна природного газу для України в 2007 році становила 130 дол за тис куб м, а в 2008 року - вже 179,5 дол за тис куб м.

Варто додати, що делегація НАК "Нафтогаз України" на чолі з головою правління Олегом Дубіной у вівторок продовжить переговори в Москві з ВАТ "Газпром". У складі делегації НАК "Нафтогаз України" також перший заступник голови правління Ігор Діденко.

Як повідомлялося, в понеділок делегація НАК "Нафтогаз України" на чолі з головою правління Олегом Дубіной відбула до Москви для проведення чергового раунду переговорів з ВАТ "Газпром".

Сторони мають намір обговорити розрахунки за імпортований "Нафтогаз України" у вересні-листопаді природний газ, умови постачання природного газу для України і його транзиту по території України в 2009 році і на довгостроковий період.

 

Джерело: http://news.lugansk.info/2008/ukraine/12/17912.shtml

 

16 грудня 2008 

 

 

icon Вiйна Україна - Газпром
icon Вiйна Україна - Газпром
icon Вiйна Україна - Газпром
icon Вiйна Україна - Газпром
icon Вiйна Україна - Газпром
icon Вiйна Україна - Газпром

ElectionsMeter не несёт ответственности за содержание аргументов. Обращайтесь пожалуйста к изображаемому пользователю или автору аргумента. Каждый аргумент и каждый текст опубликованный на ElectionsMeter должен включать оригинальное имя автора со ссылкой на первоисточник. Пользователи обязаны иметь ввиду уведомления о нарушении авторских прав. Пожалуйста, прочитайте внимательно правила пользования сайтом. Если этот текст содержит ошибку или неточную информацию, и Вы хотите исправить этот профиль, или даже заведовать им, свяжитесь с нами пожалуйста. свяжитесьс нами пожалуйста..

 
load menu