Политики и выборы, Голосуйте свободно, Участвуйте в демократии, Голосуйте за перемены, Онлайн референдум
left right

Биография Aigars Štokenbergs

> Latvia > Политики > Vienotība > Aigars Štokenbergs
Aigars Štokenbergs Aigars Štokenbergs
Aigars Štokenbergs
Latviešu jurists, politiķis, reģionālās attīstības un pašvaldības lietu un tieslietu ministrs. | The Minister of Justice of Latvia since 2010.
email

ОПИСАНИЕ КАНДИДАТА: 

Aigars Štokenbergs Биография

LAV:

 

Aigars Štokenbergs (dzimis 1963. gada 29. augustā Rīgā) ir latviešu jurists, politiķis, bijušais Latvijas ekonomikas, reģionālās attīstības un pašvaldības lietu un tieslietu ministrs. Bijis 9. un 10. Saeimas deputāts. Štokenbergs ir viens no partijas "Sabiedrība citai politikai" dibinātājiem.

 

Politiskā darbība

2004. gadā no Tautas partijas saraksta kandidējis Eiropas Parlamenta vēlēšanās, tā paša gada nogalē viņš kļuva par Ministru prezidenta Aigara Kalvīša padomnieku ekonomikas jautājumos, bet 2006. gada aprīlī, pēc "Jaunā laika" aiziešanas no valdības, kļuva par Ekonomikas ministru Aigara Kalvīša valdībā.

 

2006. gada oktobrī A. Štokenbergs no Tautas partijas saraksta tika ievēlēts 9. Saeimā, kā arī no jauna sastādītajā A. Kalvīša valdībā kļuva par Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru. 2007. gada 19. oktobrī, valdības krīzes (tā sauktās Lietussargu revolūcijas) laikā, viņš tika izslēgts no Tautas partijas un zaudēja ministra posteni. 2007. gada 25. oktobrī atjaunoja darbību Saeimā kā pie frakcijām nepiederošs deputāts, darbojas Saeimas Juridiskajā komisijā un tās apakškomisijā Latvijas Republikas Satversmes grozījumu izstrādei. 2008. gada augustā "Baltic Screen" ierindojis Štokenbergu Latvijas ietekmīgāko miljonāru saraksta 21. vietā.

 

2010. gada oktobrī A. Štokenbergs tika ievēlēts 10. Saeimā, kas uz pirmo sēdi sanāca 2. novembrī. 3. novembrī tika apstiprināts Dombrovska 2. Ministru kabinets, kurā Štokenbergam tika atvēlēts tieslietu ministra amats. 4. novembrī, sakarā ar ministra pienākumu uzņemšanos, Štokenbergs uz laiku nolika deputāta mandātu. Kandidējot ārkārtas 11. Saeimas vēlēšanās no "Vienotības" saraksta, Zemgales apgabalā ar pirmo numuru izliktais A. Štokenbergs saņēma visvairāk (6212) svītrojumu, ieņēma pēdējo vietu sarakstā un netika ievēlēts.

 

2012. gada maijā Satiksmes ministrs iecēla A. Štokenbergu par AS "Pasažieru vilciens" valdes locekli.

 

avots

 

 

ENG:

 

Aigars Štokenbergs (born 29 August 1963 in Riga, Latvian SSR) is a Latvian politician, member of the Society for Other Politics party and the incumbent Minister of Justice of Latvia since 3 November 2010. Štokenbergs has also been Minister of Economics of Latvia from 8 April to 7 November 2006, and Minister of Regional Development and Local Governments of Latvia from 7 November 2006 to 19 October 2007.

 

source

October 22, 2010

updated: 2013-06-09

icon Aigars Štokenbergs
icon Aigars Štokenbergs

ElectionsMeter не несёт ответственности за содержание аргументов. Обращайтесь пожалуйста к изображаемому пользователю или автору аргумента. Каждый аргумент и каждый текст опубликованный на ElectionsMeter должен включать оригинальное имя автора со ссылкой на первоисточник. Пользователи обязаны иметь ввиду уведомления о нарушении авторских прав. Пожалуйста, прочитайте внимательно правила пользования сайтом. Если этот текст содержит ошибку или неточную информацию, и Вы хотите исправить этот профиль, или даже заведовать им, свяжитесь с нами пожалуйста. свяжитесьс нами пожалуйста..

 
load menu