Политики и выборы, Голосуйте свободно, Участвуйте в демократии, Голосуйте за перемены, Онлайн референдум
left right

Биография Andris Šķēle

> Latvia > Политики > Andris Šķēle
Andris Šķēle Andris Šķēle
Andris Šķēle
Latvijas uzņēmējs un bijušais politiķis. | A Latvian politician and Business oligarch.
email
email

ОПИСАНИЕ КАНДИДАТА: 

Andris Šķēle Биография

LAV:

 

Andris Šķēle (dzimis 1958. gada 16. janvārī Apē) ir Latvijas uzņēmējs un bijušais politiķis. Viņš bija Latvijas Ministru prezidents laika posmā no 1995. gada 21. decembra līdz 1997. gada 6. augustam un no 1999. gada 16. jūlija līdz 2000. gada 5. maijam. A. Šķēle bija Tautas partijas dibinātājs un priekšsēdētājs, vairāku Saeimu deputāts (pēdējā — 10. Saeimā — no apvienības "Par Labu Latviju"). A. Šķēle ir viens no pazīstamākajiem Latvijas uzņemējiem, miljonārs un līdzās Aivaram Lembergam un Aināram Šleseram tiek uzskatīts par vienu no trim ietekmīgajiem "oligarhiem".

 

Politiskā darbība

Bezpartijisks Ministru prezidents

Lielajā politikā A. Šķēles vārds pirmo reizi parādījās 1995. gadā, kad 6. Saeimā ievēlētās politiskās partijas ilgstoši nespēja vienoties un izveidot valdību. A. Šķēle tika piedāvāts kā bezpartejisks kandidāts, kas spētu apvienot partijas, un 1995. gada 21. septembrī viņš tika ievēlēts par Ministru prezidentu. Valdība darbojās līdz 1997. gadam, kad A. Šķēle iesniedza Valsts prezidentam G. Ulmanim demisijas rakstu, jo valdībai nebija atbalsta Saeimā. Tomēr arī nākošo valdību veidot tika uzaicināts A. Šķēle un viņa 2. Ministru kabinets darbojās no 1997. gada 13. februāra līdz 1997. gada 7. augustam.

 

Tautas partija

1998. gadā A. Šķēle dibināja Tautas partiju un tā uzvarēja 7. Saeimas vēlēšanās. Sākotnēji Tautas partija tika atstāta ārpus valdības, tomēr 1999. gada jūlijā valdība krita un A. Šķēle Ministru prezidenta amatā nomainīja Vili Krištopanu, kļūdams par otro politiķi pēc Kārļa Ulmaņa, kas vadījis trīs valdības. Šķēles 3. Ministru kabinets darbojās no no 1999. gada 16. jūlija līdz 2000. gada 5. maijam.

 

Jau kopš iepriekšējās desmitgades vidus A. Šķēle ir viens no visbagātākajiem un ietekmīgākajiem cilvēkiem Latvijā. Viņš bija saistīts arī ar vairākiem skaļiem kriminālprocesiem, piemēram Digitālās televīzijas lietu un tā saukto Jūrmalgeitas skandālu 2005. gadā, tomēr visos gadījumos A. Šķēles oficiālā līdzdalība ir aprobežojusies ar liecinieka statusu.

 

2009. gada oktobrī, Tautas partijai esot smagā krīzē, tās kādreizējais dibinātājs paziņoja par atgriešanos aktīvā politikā un gatavību uzņemties gan partijas līdera, gan saraksta līdera 10. Saeimas vēlēšanās, gan partijas Ministru prezidenta kandidāta lomu. Tautas partijas 12. kongresā 2009. gada 21. novembrī gandrīz vienprātīgi ievēlēts par tās priekšsēdētāju. 2010. gada martā Tautas partija atsauca savus ministrus no Valda Dombrovska valdības un turpmāk A. Šķēles vadībā darbojās opozīcijā "Jaunā laika" vadītajai koalīcijai.

 

2010. gada oktobrī viņš tika ievēlēts 10. Saeimā no apvienības "Par Labu Latviju" saraksta, tomēr sarakstam kopumā vēlēšanās veicās slikti un, neraugoties uz ievērojamajiem finanšu ieguldījumiem priekšvēlēšanu kampaņā, tas ieguva tikai 8 vietas parlamentā. 2011. gada jūlijā Tautas partijas 15. kongresā tika pieņemts lēmums par tās likvidāciju. 11. Saeimas vēlēšanās A. Šķēle un Tautas partija nepiedalījās.

 

avots

 

 

ENG:

 

Andris Šķēle (born 16 January 1958 in Ape) is a Latvian politician and Business oligarch. He has served two terms as Prime Minister of Latvia from 21 December 1995 to 7 August 1997, and from 16 July 1999 to 5 May 2000.

 

During his first term of office, he was not associated with any political party. During his second term, he was a member of the People's Party which he founded in 1998. In 2003 he resigned from politics but remained, as he stated, "ordinary member" of the People's Party and was thought to have a considerable behind-the-scene influence in party. He returned to politics in 2009 and has resumed his role as the leader of the People's Party.

 

Andris Šķēle has often been associated with various corruption scandals and through his high political connections has been able to avoid prosecution.

 

Andris Šķēle is one of the wealthiest people in Latvia. The Baltic Times newspaper ranks him as the 15th wealthiest person in Baltic states, with a net worth of about 60 million euros. 

 

source

October 28, 2010

updated: 2013-06-08

icon Andris Šķēle
icon Andris Šķēle
icon Andris Šķēle
icon Andris Šķēle
icon Andris Šķēle
icon Andris Šķēle

ElectionsMeter не несёт ответственности за содержание аргументов. Обращайтесь пожалуйста к изображаемому пользователю или автору аргумента. Каждый аргумент и каждый текст опубликованный на ElectionsMeter должен включать оригинальное имя автора со ссылкой на первоисточник. Пользователи обязаны иметь ввиду уведомления о нарушении авторских прав. Пожалуйста, прочитайте внимательно правила пользования сайтом. Если этот текст содержит ошибку или неточную информацию, и Вы хотите исправить этот профиль, или даже заведовать им, свяжитесь с нами пожалуйста. свяжитесьс нами пожалуйста..

 
load menu