Политики и выборы, Голосуйте свободно, Участвуйте в демократии, Голосуйте за перемены, Онлайн референдум
left right

Биография Gundars Daudze

> Latvia > Политики > Gundars Daudze
Gundars Daudze Gundars Daudze
Gundars Daudze
Latviešu ārsts un politiķis. | A Latvian physician and politician.
email
email
email

ОПИСАНИЕ КАНДИДАТА: 

Gundars Daudze Биография

LAV:

 

Gundars Daudze (dzimis 1965. gada 9. maijā Rīgā) ir latviešu ārsts un politiķis. 2007.—2010. gadā bija 9. Saeimas priekšsēdētājs, bet 10. Saeimā - Saeimas priekšsēdētāja biedrs. Pārstāv politisko apvienību Zaļo un Zemnieku savienība un tajā ietilpstošo partiju "Latvijai un Ventspilij", šobrīd izstājies no Saeimas sastāva, lai vadītu Valsts prezidenta Andra Bērziņa kanceleju.

 

Politiskā darbība

1997. gadā G. Daudze sācis darbu Ventspils pilsētas domē kā Veselības aizsardzības komisijas priekšsēdētāja vietnieks. 2001. gadā viņš iestājas politiskajā partijā "Latvijai un Ventspilij" un kļva par tās valdes locekli. 2005. gada pašvaldību vēlēšanās G. Daudze tika ievēlēts par Ventspils domes deputātu.

 

2006. gadā 9. Saeimas vēlēšanās no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, kurā piedalījās arī "Latvijai un Ventspilij", G. Daudze tika ievēlēts 9. Saeimā. Tā paša gada novembrī G. Daudze kļuva par Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāru, bet 2007. gada 24. septembrī pēc Induļa Emša atkāpšanās no amata G. Daudze tika ievēlēts par Saeimas priekšsēdētāju. Pēc ievēlēšanas par valsts otro augstāko amatpersonu G. Daudze atstāja Ventspils slimnīcas galvenā ārsta amatu, tomēr turpināja dežūras slimnīcā, lai nezaudētu ārsta kvalifikāciju.

 

Politiskajā darbībā Daudze kritizēts par aicinājumu vēlētājiem nepiedalīties 2008. gada 2. augusta referendumā par grozījumiem Satversmē. Saeimas opozīcija, politologi un mediji apšaubījuši G. Daudzes izpratni par politiku.

 

2010. gada oktobrī ievēlēts 10. Saeimā no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta. Zaudēja Saeimas priekšsēdētāja amatu (par 10. Saeimas priekšsēdētāju ievēlēja Solvitu Āboltiņu), tomēr saglabāja vietu Saeimas prezidijā, kļūdams par Saeimas priekšsēdētājas biedru.

 

Pēc Andra Bērziņa ievēlēšanas par Valsts prezidentu viņš izvēlējās G. Daudzi par prezidenta kancelejas vadītāju. 2011. gada 4. augustā G. Daudze nolika Saeimas deputāta mandātu.

 

avots

 

 

ENG:

 

Gundars Daudze (born May 9, 1965, Riga) is a Latvian physician and politician, Speaker of the 9th Saeima (parliament) of Latvia (2007-2010).

 

source

October 29, 2010

updated: 2013-06-08

icon Gundars Daudze
icon Gundars Daudze

ElectionsMeter не несёт ответственности за содержание аргументов. Обращайтесь пожалуйста к изображаемому пользователю или автору аргумента. Каждый аргумент и каждый текст опубликованный на ElectionsMeter должен включать оригинальное имя автора со ссылкой на первоисточник. Пользователи обязаны иметь ввиду уведомления о нарушении авторских прав. Пожалуйста, прочитайте внимательно правила пользования сайтом. Если этот текст содержит ошибку или неточную информацию, и Вы хотите исправить этот профиль, или даже заведовать им, свяжитесь с нами пожалуйста. свяжитесьс нами пожалуйста..

 
load menu